Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

XII Harcerski Bieg Niepodległości za nami!

Za nami 12. edycja Harcerskiego Biegu Niepodległości, który zorganizowaliśmy w ramach projektu „Stulatek dla Stulatki – Związek Harcerstwa Polskiego dla Niepodległej”, przy wsparciu Miasto i Gmina Wieliczka oraz Powiat Wielicki.

Patrole zuchowe, harcerskie oraz z wielickich szkół podstawowych wzięły udział w grze miejskiej, w trakcie której poznawały 100-letnią historię naszego kraju oraz regionu, miejsca historyczne i kulturalne w Wieliczce, a to wszystko z wykorzystaniem technik harcerskich

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Patrol „Brygada JPII” Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śledziejowicach,
II miejsce – Patrol „Giganci z Mietniowa” ze Szkoły Podstawowej w Mietniowie,
III miejsce – Patrol „Koperniccy” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce

I miejsce w grupie zuchowej – „Sokoliki” Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie

Serdecznie dziękujejmy partnerom wydarzenia Kopalnia Soli „Wieliczka” Tężnia Solankowa Wieliczka, Oddziałowe Archiwum Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Kościół Św. Sebastiana w Wieliczce oraz Wielicka Mediateka za pomoc przy organizacji XII Harcerskiego Biegu Niepodległości ⚜️

Wszystkim patrolom dziękujemy za udział i zaangażowanie, do zobaczenia za rok!