Propozycje programowe

on-line

„Turniej Zastępów i Turniej Gromad” to wieloletnia propozycja programowa, która stawia w szranki harcerskie środowiska, usprawnia ich pracę (szczególnie w systemie małych grup), motywuje do ciągłego rozwoju, promując przy okazji kierunki programowe.

„W zdrowym ciele zdrowy druh” to propozycja programowa dla wszystkich, którzy chcą wzbogacić program swoich drużyn i gromad o odrobinę ruchu oraz wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

„Teraz Afryka” to propozycja programowa, która ma zainspirować i zaciekawić do odkrywania tego niezwykłego kontynentu. Dla większości Polaków Afryka ma dwa oblicza. Jedno – to miejsce chorób, konfliktów, biedy. Drugie – to egzotyka, piękne widoki i safari. Każde z tych wyobrażeń zniekształca prawdziwy obraz Afryki i buduje szkodliwe stereotypy…  Poznawanie Afryki i afrykańskich skautów może być zarówno niezwykłą przygodą, jak i szansą na osobisty rozwój.

„Stop bierności – wyzwolić energię” to propozycja programowa, która promuje aktywność i wychodzenie do innych. Warto pracować nad sobą i jednocześnie zmieniać świat, podejmując ambitne i twórcze zadania. Te zadania, wynikające z prawdziwych potrzeb Waszego środowiska, realizowane z pasją, odpowiedzialnie i rzetelnie, to właśnie harcerska służba!